Veľká noc u lužických Srbov

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1121909
Cena od: 250,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

15.04.2022 4 dni First Minute 250,20 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd

Perex:
Rumburk, mesto, ktoré sa preslávilo výrobou súkna a hovorilo sa mu "Malý Paríž", bývalé kráľovské mesto Görlitz so stredovekým historickým centrom, Budyšín, kde sa počas veľkonočnej nedele koná slávna procesia- veľkonočná jazda lužických Srbov na koňoch, návšteva Žitavy, kde je v kostole Sv. Kríža vystavené Veľké žitavské plátno s 90-timi biblickými výjavmi.  


Program:

1. deň:
Odchod z Bratislavy o cca 06:00 hod. Príchod do mesta Rumburk, ležiaceho v najsevernejšej časti Českej republiky na hranici s Nemeckom. Pešia prechádzka historickým centrom mesta, ktoré sa preslávilo výrobou súkna a hovorilo sa mu „Malý Paríž“. Možnosť návštevy expozície cirkevného umenia Šluknovska v Lorete. V klenotnici sú vystavené ornáty a bohoslužobné nádoby. Sú tu tiež slávne „Sväté schody“ – 28 drevených schodov, po ktorých chodia veriaci len po kolenách. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách odchod do mesta Görlitz. Bývalé kráľovské mesto leží na hranici s Poľskom. Stredoveké historické centrum Görlitz patrí Nemecku a bývalé predmestie, ležiace za riekou Lužická Nisa, patrí Poľsku a dnes predstavuje samostatné mesto Zgorelec. Mesto s romantickou atmosférou nebolo počas 2. sv. vojny vôbec poškodené a tak ponúka veľmi originálny časový kolorit obdobia viac ako 500 rokov. Tisíce pamätihodností mesta sú ideálnou inšpiráciou aj pre filmových tvorcov a mesto sa stalo vyhľadávaným miestom aj pre producentov Hollywoodu. Pešia prehliadka historického centra s úzkymi krivolakými uličkami (gotická katedrála, renesančná radnica, Svätý hrob na Mikulášskom cintoríne a iné.). Po prehliadke individuálne voľno. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách odchod do mestečka Bautzen – Budyšín, kde sa už od 18.storčia (s niekoľkými výnimkami) každú veľkonočnú nedeľu koná slávnaprocesia „Osterreiten“ – veľkonočná jazda lužických Srbov na koňoch, ktorí prinášajú radostnú správu o narodení Krista z kostola sv. Petra v Budyšíne do 9 km vzdialenej obce Radibor. Po skončení procesie individuálne voľno. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách odchod do Zittau Žitavy, kde je v kostole Sv. Kríža vystavené Veľké žitavské pôstne plátno z r. 1472 , ktoré malo slúžiť na zakrytie oltára. Plátno má rozmery 6,8 x 8,2 m a obsahuje 90 biblických výjavov od stvorenia sveta po posledný súd. Jedná sa o najväčšiu múzejnú vitrínu na svete a je zapísaná do Guinnesovej knihy rekordov. Po prehliadke pokračujeme na návštevu hradu Oybin. Odchod na Slovensko s príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách.

Ubytovanie:
3x v hoteli 4*.

Stravovanie:
3x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 85 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar. 

Generované systémom ProfiTour