Českosaské Švajčiarsko - krajina rozprávkovej prírody a malebných zákutí

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1200248
Cena od: 179 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

10.06.2022 3 dni First Minute 179 € +0 € autobusová
09.09.2022 3 dni First Minute 179 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vydajte sa do krajiny plnej tajomstiev, nádhernej prírody, čarovných zákutí a na prekrásne miesta, kde sa natáčali známe rozprávky ako Pyšná princezná, Stratený princ, Peklo s princeznou,... Objavte kúzelné Českosaské Švajčiarsko a navštívte Česko a Nemecko počas jedného zájazdu. Uvidíte nádherné národné parky, prírodu bez hraníc. Vymeňte ruch miest a poďte do rozprávkovej prírody. A prečo názov Českosaské Švajčiarsko? Oblasť dostala názov po dvoch umelcoch A. Zinggovi a  A.Graffovi, ktorí tu žili a maľovali krásu okolitých skalných území po oboch stranách hranice – českej aj nemeckej. Je povestná ich veta : "My sa už domov nevrátime, našli sme Švajčiarsko tu."  A to, že ani trochu nezveličovali sa presvedčíte aj vy sami.

Program :
1.deň :
v ranných hodinách odchod zo Slovenska. Ako prvé navštívite vyhliadkový skalný most Bastei v Nemecku, ktorý je symbolom Saského Švajčiarska. Čakajú na vás úchvatné výhľady na majestátne skalné útvary a priam božská krása samotnej prírody. Niet divu, že most je cieľom mnohých fotografov. Vznik mostu sa datuje od roku 1851 a jednalo sa vôbec o prvú európsku stavbu pre turistov.  Neskôr presun do malebného kúpeľného mestečka Bad Schandau, ktoré významne preslávil Dr. Kneipp svojimi liečivými kúrami. Možnosť prechádzky po centre mesta a po kúpeľnom parku, Individuálny program. V podvečerných hodinách odchod na hotel. Ubytovanie. Nocľah.

2.deň :
po raňajkách Vás čaká romantická plavba v tiesňavách v Hřensku. Už samotná cesta k tiesňave bude pre Vás neskutočným zážitkom, nakoľko budete prechádzať prekrásnou prírodou popri rieke Kamenica. Loďkou sa preplavíte cez Edmundovu tiesňavu. Plavbu v zajatí hlbokých skál Vám spestrí rozprávanie prievozníka. V popoludňajších hodinách navštívite Děčínsky zámok, jeden z najväčších a najstarších zámkov v Čechách. Okúzli Vás aj ružová záhrada, ktorá spája výnimočnú barokovú architektúru a podmanivú krásu rozkvitnutých ruží. Možnosť prechádzky po zámockom parku a individuálne voľno v centre mesta. V podvečerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách sa vydáte k Pravčickej bráne ( 45 min. pešo), ktorá je považovaná za najkrajší a najobdivovanejší prírodný útvar a symbol Českého Švajčiarska. Priamo pri tejto bráne bol postavený luxusný hotel, zámoček Sokolí hnízdo ( dnes galéria a reštaurácia) pre bohatú klientelu, ktorá sa sem nechala vyniesť na nosidlách. Pravčická brána sa stala cieľom mnohých slávnych osobností medzi ktorými bol aj Hans Christian Andersen. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko približne o 13:30 hod.. Príchod do Bratislavy približne o 21:00 hod.. 

Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:
Nitra - cca o 4:30 hod.
Sereď - cca o 5:00 hod.
Trnava - cca o 5:15 hod.
Bratislava - cca o 6:00 hod.


Zmena programu vyhradená. 

Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x ubytovanie v hoteli 4*
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu CK
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:

príplatok za jednolôžkovú izbu 30 € / osoba / noc
prípadná pobytová taxa v hoteli cca 2 € /osoba/ noc (platí sa na mieste) 
obojsmerná miestenka  7 € / osoba (môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť (napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...) 
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň
nástupné miesta  Nitra 8 € (garantovaný zvoz) Sereď 8 € (garantovaný zvoz) Trnava 8 € (garantovaný zvoz) Bratislava 0 € (garantovaný zvoz) Všetky nástupné miesta budú realizované.
plavba - Edmundova tiesňava (jedna cesta )- 120 Kč / dospelá osoba, deti 3-15 rokov - 50 Kč, dôchodci - 50 Kč
Pravčická brána - 95 Kč / dospelá osoba, 30 Kč / deti, študenti, dôchodcovia
zámok Děčín - 120 Kč / dospelá osoba, 90 Kč / študenti a seniori, 60 Kč / deti do 15 rokov

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Generované systémom ProfiTour